Hakkında

Hakkında

Benan KAHRAMAN

Başak BİNGÖL

1987 doğumlu Benan KAHRAMAN, okuma yazmayı öğrendiği dönemden bugüne kadar çeşitli alanlarda sürekli yazılar yazdı. 1990 'ların sonuna doğru ülkemizde internetin evlere girmeye başlamasının ardından tanıştığı bilgisayara pek çok kişinin baktığının aksine bir oyun oynama, film izleme, sadece internette gezinme aracı olarak değil, bir şeyler geliştirebilme aracı olarak gördü.

2000 'li yılların başında ise ilk internet sitesini kuran Benan KAHRAMAN, internet ortamında sürekli projeler yapmaya başladı. Bir internet sitesini tasarım ve kodlama bazlı gereksinimlerini karşılamaya yönelik araştırmalar ve geliştirmeler yaptı.

Teknolojinin sürekli gelişmesi ile bir internet sitesinin sadece tasarım ve kodlama bazlı ihtiyaçlarını gidermek yetersiz kalmaya başladı. 2010 'a doğru sosyal medya ve arama motoru optimizasyonu gibi alanlarda da kendisini geliştirmeye yönelik çalışmalarına başladı.

Aynı dönemde sahip olduğu bilgi ve tecrübesinden hem gelir elde etmek hem de geliştirmek üzere bilişim alanına yönelik çeşitli işlerde çalıştı. Bunların arasında web tasarım firmasında web master,
bilgisayar kursunda bilgisayar öğretmenliği, e-ticaret firmasında e-ticaret sitesi yöneticiliği, Türkiye 'nin önde gelen ve teknolojik ürünler üreten firmasında yazılım test teknikerliği gibi işlerde çalıştı.

Bu arada çocukluğundan itibaren sahip olduğu yazma sevgisini yaşamak için çeşitli web siteleri kurdu ve o web sitelerinde yazdı. 2014 yılında hem yazma sevgisini yaşamak hem de bilişim alanındaki tecrübelerini bu alanda bilgiye ihtiyaç duyan kişilere aktarmak için KodcuHerif.Com 'u kurdu.

KodcuHerif.Com 'u kurmasının akabinde Türkiye 'nin alanında lider web sitelerinde de makaleler yazmaya başladı ve bu makalelerin büyük beğeni alması vesilesiyle geniş bir kitleye ulaştı. Buradan aldığı şevk ile KodcuHerif.Com 'a dahada fazla önem vererek kısa sürede yüzlerce özgün, olabildiğince açıklayıcı ve faydalı makaleler yazdı.

Sahip olduğu bilgi ve tecrübesini hiçbir firmada tam anlamıyla kullanamaması nedeniyle kendi kendi işini kurdu. Bu vesileyle çeşitli projeler üreterek hayata geçirdi.

KodcuHerif.Com 'u her gün ziyaret eden binlerce kişiden ve bu kişilerin pek çoğunun beğeni ve sevgi dolu görüşlerinden cesaret alarak Bilinmeyen Bilişim kitabını yazdı. Kısa sürede büyük ilgi gören ve beğeni toplayan Bilinmeyen Bilişim kitabı, sahip olduğu özellikler ile alanında benzersiz bir kitap olma özelliği taşımaktadır.

Günümüzde girişimleri üzerinde çalışmaya devam etmekte olan Benan KAHRAMAN, bilişim ve girişimcilik konularında kişilere daha da faydalı olabilmeyi hedeflemekte ve bu doğrultuda hareket etmektedir.