Tekrar Merhaba Dünya!

Tekrar Merhaba Dünya!

Tekrar Merhaba Dünya!

Neden “Tekrar” Merhaba… Çünkü bu kaçıncı kez siteyi baştan kuruşum hatırlamıyorum. Mükemmeliyetçilik mi desem, her zaman daha iyisini isteme arzusu mu desem, yoksa bu zamana kadar 100’e yakın site kurmuş ben, söz konusu kişisel sitem olunca bir türlü karar verememek mi desem karar veremiyorum =) Hem yaptığım çalışmaları derleyeceğim hem de kafama göre rahat rahat yazılar yazabileceğim kişisel bir web sitesi olmasını istediğimden sürekli yaptığım bütün çalışmayı çöpe atıp sıfırdan başlıyorum. Dolayısıyla hem bir firma sitesi gibi yapılan çalışmaları bir arada gösteren kurumsal bir site gibi olmalı hem de kafama göre yazılar yazabileceğim bir blog sitesi olmalı şizofrenisinden ortaya çıkan site oldu diyebilirim.

Neden benankahraman.com?

Bir web sitesinin temel amacı genel olarak olabildiğince çok kişinin ziyaret etmesidir. Çok fazla ziyaretçi çekmelidir ki, ürün satılan bir siteyse çok fazla ürün satsın, reklamlardan para kazanılan bir siteyse çok fazla reklama tıklanarak çok fazla para kazanılsın. Bu iki amaca da hitap eden sitelerim var. Dolayısıyla o sitelerdeki temel hedef her daim olabildiğince çok ziyaretçi alınması. Diğer sitelerin her gün ziyaretçi istatistiklerini takip edip “ulan niye az kişi gelmiş” diye dert ya da “ne oldu da çok kişi gelmiş” şeklinde merak ederim. Fakat bu site yani benankahraman.com ‘un kesinlikle böyle bir amacı yok. Yani günde 1 kişi ziyaret etmiş olsa ve o kişide ben olsam zerre kafaya takmam. Nedenine göz fırlatacak olursak;

Kendimi bildim bileli yazıyorum. Hatta daha da netleştirmek icap ederse, yazmayı öğrendiğim günden beri yazıyorum. “Ali ata bak“, “Kaya topu tut“, “Top Kaya top” şeklinde Kaya ‘ya cinsiyetçi hakaretler değil, baya şiirler, düz yazılar, küçük çaplı hikayeler falan… Bu şekilde çok sayıda defter tükettim. Zira yazmak ciddi bir deşarj yöntemi diyebilirim benim için. Yaş ilerledikçe kişisel yazılar daha çok genele hitap eden yazılar haline geldi. Bilişim, kişisel gelişim, girişimcilik, eğitim ve diğer alanlarda tecrübelerimi, gözlemlerimi yazmaya başladım. Dolayısıyla birilerine faydalı olması umuduyla yazılar yazdım. Bu şekilde ciddi kitlelere ulaştım, her birini ayrı ayrı seviyorum.

Bu Sitede Neler Olacak?

Her zaman bilişim, kişisel gelişim, girişimcilik, eğitim ya da diğer benzeri alanlarda yazmak istemiyorum. Başka alanlarda da yazmak istiyorum. İşte benankahraman.com bu nedenle kuruldu. Kafama göre, hayati ve kişisel görüşlerimi, atıyorum en basitinden kadın erkek ilişkilerine dair saçma bulduğum bir şeyi, gündemi meşgul eden bir olayı, kısacası canım o anda ne yazmak istiyorsa onu… Yani binlerce kişisel blog yazarının yaptığı gibi yazılar yazacağım benankahraman.com ‘da.

Tabi bir farkı olacak, o da bu sitede bu zamana kadar yaptığım, yapmakta olduğum ve yapacağım çalışmalar, çalışmalarıma dair gelişmelerde benankahraman.com ‘da yer alacak =)

Tüm bunların yanı sıra beğendiğim videolar, şarkılar, resimler, bu günden itibaren hem kendi sitelerimde hem de diğer sitelerde yazdığım makalelerin bağlantıları, özetle hemen hemen her şey…

Bu Sitede Neler Olmayacak?

Bu sitede yazılan yazılarda kendimi kasma olmayacak. Zaten ne zaman kendimi kasarak yani “aman şöyle yazmayayım“, “aman bu cümleyi kullanmayayım” gibi yazsam, o yazıyı ne ben beğeniyorum ne de kayda değer oranda beğenen birilerini görüyorum. Dolayısıyla bu sitedeki yazıları ya da yazı haricindeki içerikleri beğenmeyenler sağ üst taraftaki X işaretine basıp biptirip (bak gene kastım kendimi…) gidebilir.

Yüksek olasılıkla bilişim, kişisel gelişim, girişimcilik, eğitim ve benzeri konularda da içerikler olmayacak. Çünkü o tarz konular için ciddi bir kitle tarafından ziyaret edilen sitelerim mevcut. Dolayısıyla burada paylaşmaktansa orada paylaşırım =)

Yazdığım yazıları, yaptığım çalışmaları, kitabımı, paylaşımlarımı beğenen, bu nedenle kıyıdan köşeden beni bir şekilde severek takip eden herkese sonsuz sevgiler…

Share:

Leave comment